Časté otázky

Otázka:
Koupím si boty. Co bych měl udělat jako první? Impregnovat?

Odpověď:
Pokud se jedná o obuv určenou do vlhkého počasí, je impregnace určitě vhodná. Pokud se jedná o luxusní obuv, není impregnace nutná vzhledem k tomu, že je tato obuv používána převážně v nenáročném prostředí. Je ale třeba nové boty postupně rozchodit. Ani obuv zhotovená v prvotřídní manufaktuře, ani ručně zhotovená bota na míru není hned od prvního okamžiku zcela přizpůsobena noze. Teprve postupným ohýbáním a tvarováním, které vzniká až při chůzi, se boty dokonale přizpůsobí tvaru nohy a stanou se pohodlnými. Tomu je třeba věnovat trochu času a nosit nové boty z počátku jen krátce, dokud se nerozchodí. Určitě tedy „rozchodit“ – zvýšená vlhkost z počátku pomůže dovytvarování boty na nohu. Krémovat tak po pěti dnech dle počasí, za dešťů tak tři dny.

Otázka:
Jak často čistit boty?

Odpověď:
Jak je třeba. Zpravidla pokaždé, když lesk bot není vyhovující.

Otázka:
Co nošení klasických oxfordek v zimě? Ve sněhu. Jak potom pečovat o boty, když je např. na ulici sůl?

Odpověď:
Zima ani sníh nejsou pro klasické oxfordky/derby problém, ale solený povrch může kožené boty poškodit. V tomto případě je vhodné preventivně použít impregnaci a po návratu z takové „slané“ procházky boty hned otřít. Krémovat a imperegnovat je třeba častěji. Spíše se ale snažit nenosit boty na solených ulicích – kůže se velmi rychle zbaví elasticity a praská. Je to nevratné poškození, které lze zbrzdit tukem, ale to je na úkor lesku.

Otázka:
Proč bych měl používat obuv s Gore-tex?

Odpověď:
S obuví Gore-tex zůstanou vaše nohy v suchu o pohodlí bez ohledu na to,jakou aktivitu zvolíte. Naše materiály zaručují úplnou nepromokavost a optimální klimatický komfort.

Otázka:
Jak poznám obuv Gore-tex?

Odpověď:
Stačí se poohlédnout po naší visačce. Veškerá obuv s membránou Gore-tex musí být opatřena značkou, stejně jako značkou výrobce.

Otázka:
Jak vlastně v praxi funguje membrána Gore-tex ?

Odpověď:
Membrána Gore-tex je trvale nepromokavá. Obsahuje přibližně 1,4 miliardy pórů na čtverečním centimetru, což je přibližně velikost nehtu na palci. Kapky vody jsou 20 000 krát větší než drobné póry, proto voda nemůže pronikat skrz membránu. Membrána Gore-tex je vysoce prodyšná. jednotlivé póry jsou 700 krát větší než molekula vodní páry. Vodní pára může snadno pronikat skrz membránu. Pot se nebude hromadit v textilii a vaše nohy zůstanou v suchu a pohodlí. 

Otázka:
Je obuv Gore-tex prodyšná?

Odpověď:
Ano - je to velmi důležitá vlastnost. Vaše nohy zůstávají v suchu, protože pot je odváděn do vnějšího prostředí a nehromadí se uvnitř obuvi, kde by vyvolal nepříjemný pocit vlhka. Zvláště v chladnějších měsících má prodyšnost zásadní význam, protože pomáhá vašim nohám zůstat v suchu a teple.
Obuv Gore-tex však také nabízí ideální řešení při vyšších okolních teplotách (pod střechou i venku). Výrobky Gore-tex s technologií XCR (Mikroporézní vrstva Gore-Tex XCR je spojena s vnitřní a vnější oděruvzdornou vrstvou, aby nedošlo k porušení samotné membrány. Spodní vrstva je však flanelová pro udržení tepla, je tak dvaapůlkrát teplejší než klasický třívrstvý Gore-Tex.) poskytují jedinečný klimatický komfort a zároveň úplnou nepromokavost, která je garantována u všech výrobků Gore-tex. 

Otázka:
Jak nejlépe vyčistit celokoženou obuv Gore-tex?

Odpověď:
Odstraňte veškeré nečistoty. Ošetřete obuv běžným impregnačním sprejem. nikdy nepoužívejte mastné vodoodpudivé vosky a oleje - mohlo by dojít ke snížení prodyšnosti vaší obuvi.

Otázka:
Jak nejlépe vyčistit obuv Gore-tex, u které je kombinovaná kůže s textiliemi?

Odpověď:
Obuv omyjte ve vlažné vodě a přirozeně vysušte (nikdy v blízkosti zdroje tepla, ani na přímém slunci!). Po usušení aplikujte impregnační sprej. Nikdy nepoužívejte mastné vodoodpudivé vosky a oleje - mohlo by dojít ke snížení prodyšnosti vaší obuvi.

Otázka:
Jaký je rozdíl mezi obuví Gore-tex a obuví Gore-tex s technologií XCR?

Odpověď:
Hlavní rozdíl spočívá v koncovém použití. Obuv Gore-tex je ideálním řešením pro všechny druhy outdoorových aktivit, nepříznivé počasí a nízké teploty.
Obuv Gore-tex s technologií XCR poskytuje optimální klimatický komfort při vyšších teplotách pod střechou i v přírodě , a to při náročné fyzické aktivitě.
Tyto dva systémy nabízejí optimální řešení pro jakékoliv použití, bez ohledu na okolní teplotu či délku činnosti.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení